شهرهایی که بیشترین میلیونرهای جهان را در خود جای داده اند

شهرهایی که بیشترین میلیونرهای جهان را در خود جای داده اند : با تعریف میلیونر به شخصی که ارزش خالص دارایی اش بیش از یک میلیون دلار باشد، بیش از هیجده میلیون نفر میلیونر در دنیا وجود دارند که نزدیک به نیمی از ثروت جهان را در اختیار دارند و تحقیقات نشان می دهد که ثروتشان کماکان رو به افزایش است.

بیشترین میلیونرها و بیشترین میزان ثروت در آمریکا جای گرفته است. آمریکا با هشت میلیون نفر از ثروتمندان جهان با اختلاف در صدر جدول قرار دارد و کشورهایی نظیر چین، ژاپن، بریتانیا و آلمان پس از این کشور در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.

 اما در میان شهرها این شهرهای اروپایی هستند که صدر جدول را در اختیار دارند و بیشترین جمعیت میلیونر دنیا در آنها زندگی می کنند. موناکو که یک دولت شهر محسوب می شود نزدیک به یک سوم جمعیتش میلیونرها هستند که مرتب نیز رو به افزایش بوده است.

 شهرهای زوریخ و ژنو که قلب اقتصاد سویس هستند رتبه های بعدی را از آن خود کرده اند. رتنبه چهارم به نیویورک اختصاص دارد که از هر بیست و یک نفر جمعیت ساکن در آن یک نفر میلیونر است. لندن نیز جایگاه پنجم را در اختیار دارد.

 رتبه های بعدی نیز به ترتیب به شهرهای اسلو پایتخت نروژ، هنگ کنگ، فرانکفورت، سنگاپور و آمستردام می رسد. بنابراین اروپا بیشترین شهرهای میزبان میلیونرها را در خود جای داده است.