سفر به سیاره های انسانی را با دانلود کتاب شازده کوچولو آغاز کنید

هفت سفر، هفت سیاره و هفت سیرسلوک عارفان. سفری که از نقص فنی یک خلبان به صحرای افریقا شروع می شود. و با دانلود کتاب شازده کوچولو از طریق نرم افزار الکترونیکی کتاب خوان ایرانی می توان با خرید کتاب ، خواند. این بار قهرمان داستان یک شازده است که از یک سیاره دیگر سفر خود را آغاز کرده است.

سفری که آغازش از سیاره ای ناشناخته ای به نام ب۶۱۲ است و با سفر به شش سیاره دیگر به زمین پایان می یابد. زمینی که اتفاقا یک خلبان بی نام هم از آسمان به زمین پرتاب شده است و رودرویی خلبان، با یک انسان فرا زمینی ماجراهایی زمینی را خلق می کند.

در این شاهکار ادبی که به قلم آنتوان دو سنت اگزوپری نویسنده و خلبان فرانسوی نوشته شده است. داستان ساده ای به زبان کودکان می خوانیم که به ندرت می توان گفت این داستان برای دوره کودکی نوشته شده  است. داستان ریشه در واقعیت یک حادثه دارد که برای نویسنده در سال ۱۹۳۵ پیش آمده است. حادثه ای که سنت اگزوپری در اثر نقص فنی مجبور می شود در صحرای افریقا فرود بیاید. هرچند نویسنده در این داستان واقعی تنها نیست اما در داستان کتاب، خلبان با یک آدم عجیب و غریب آشنا می شود که سؤالات زیادی از کارهای آدم بزرگ ها می پرسد.

در این داستان سوررئالیستی هر شخصیت و هر شی نمادی از چیزهای دیگر است. در دانلود کتاب با نرم افزار کتاب خوان فیدیبو خلبان نمادفردی است که اوج گرفتن و پرواز را تجربه کرده است و حالا سکوت و تنهایی و زیبایی بیابان را می بیند و آدم بزرگ ها نماد باورها و آرزوهای فراموش شده اند، کسانی که در اثر گذشت زمان با غوطه ور شدن در ظواهر ، اصل زندگی و بدنیا آمدن خود را فراموش کرده اند.

در اولین برخورد شازده کوچولو که از سیاره ای دیگر به زمین آمده از خلبان می خواهد برای او یک گوسفند بکشد. گوسفندی که در دانلود کتاب، نماد وجود حیات و زندگی در سیاره ای مشابه زمین است که گاه ممکن است خطر آفرین شود و شاید نمادی از افراد نادان و پیرو باشد.

با دانلود کتاب شازده کوچولو به شش سیاره سفر کرده است. مکانی که نماد دنیای آدمهاست. در دانلود کتاب در اولین سیاره پادشاه در آن زندگی می کند. پادشاه نماد افرادی است که باید فرمان هایشان بی چون و چرا اجرا شود . هر کس می تواند در وجود خودپادشاهی داشته باشد اما باید منطقی و عادل بود، چرا که محاکمه خود از محاکمه دیگران مشکل تر است .

دومی آدمی خودپسند است، خودپسند نماد افرادی از خود راضی و عیب جو است و در سومین سیاره فردی میخواره ساکن است فردی که درغم گذشته وحسرت آینده بسر می برد. کسی که لحظه حال را فراموش کرده است. و چهارمین نفر تاجری است که به جمع کردن اعداد و ارقام مشغول است بدون اینکه از زندگی لذتی ببرد.

با دانلود کتاب پنجمین فردی که اعمال او به چالش کشیده می شود فانوس بان است؛ نماد افرادی پرمشغله که بدون اینکه فکر کنند کاری مفید است یا نه به مانند ادمهای کوکی تنها کار خود را انجام می دهند.  و ششمین سفر او ملاقات با پیرمردی جغرافی دان است. نماد افرادی که از توانایی ودانایی خود استفاده می کنند.

درنهایت در دانلود کتاب با استفاده از نرم افزار فیدیبو هفتمین و اخرین سفر شازده کوچولو به زمین شروع می شو. جایی که آدم ها با آدم هااحساس تنهایی می کنند، زیرا همه به دنبال به دست آوردن قدرت، ثروت ، شهرت،… هستند و حتی وقت آب خوردن هم ندارند و اگر بتوانند قرص آب می خورند تا دروقتشان برای به دست آوردن مادیات صرفه جویی کنند.

شازده کوچولو در حقیقت با این هفت سفر با منشها و رفتارهای متفاوت مواجه می شود. هفت مرحله ای که هرکدام از یکی از صفتهای انسان را به چالش می‌کشد. و هفت مرحله ای که در دانلود کتاب از طریق نرم افزار کتاب خوان فیدیبو انسان را به یاد سیروسلوک عرفان شرقی می‌اندازد. و آنتوان دو سنت اگزوپری نویسنده و خلبان اهل فرانسه با درک این موضوع با نگاه فلسفی این کتاب را می نویسد.

آنتوان دو سنت اگزوپری در دانلود کتاب از آدمهایی یاد می کند که به جای دیدن خوبی ها و احساس ادمها، فقط از طریق چشم ظاهر و مادیات می بینند و در بخشی از کتاب ضمن نقد این نوع نگاه ابزاری یادآور می شود: اگر به آدم بزرگ ها بگویی: یک خانه ی آجری قرمز و قشنگ دیدم که پنجره هایش پر از شمعدانی و پشت پر از کبوتر بود” محال است که هیچ تجسمی درباره ی این خانه در ذهنشان به وجود بیاید. باید به آنها بگویی: خانه ای دیدم که صدهزار فرانک می ارزه” تا با هیجان فریاد بکشند: وای چقدر قشنگه!

شازده کوچولو در دانلود کتاب برای خلبان از گل سرخ محبوبش می‌گوید که دل در گرو عشق او دارد، از گیاه بائوباب تعریف می‌کند و از روباهی که روی زمین، ملاقات کرده است. سنت اگزوپری از پیش کشیدن این نمادها در داستانی که به زبان کودک نوشته شده است  پیش کشیدن این موضوع است که چقدر از نگاه عشق و دوستی فاصله گرفته اند.

گل در دانلود کتاب نماد تعلق خاطر، وابستگی، مسئولیت و زیبایی است که در این داستان چنین نتیجه می شود که مهم توجه به اصل زیباست، نه ظاهر زیبا. زیرا آنچه اصل است، از دیده پنهان است. گیاه بائوباب نمادذات خوب و بد است. همان طور که بذر خوب، گیاه خوب می دهد و اگربذر بد باشد درد سر ساز می شود. و روباه نماد دوستی و علاقه است .

خلبان که بدنبال آب است در نهایت با راهنمایی شازده کوچولو یا همان مسافر کوچولو چاهی را می‌یابندکه آنها را از تشنگی نجات می‌دهد اما در نهایت شازده می‌گوید می خواهد به خانه‌اش بازگردد. آنتوان دو سنت اگزوپری شاهکار شازده کوچولو را در ۱۹۴۳ نوشت. اثری که به بیش از ۲۵۰ زبان و گویش ترجمه شد. وخرید کتاب باعث شد که در قرن اخیر سوّمین کتاب پرخواننده جهان شود.

کتاب که به زبانی ساده  نوشته شده است اما از نظر ساختاری بسیار با دقت و ظریف طراحی شده است. و فیدیبو اولین فروشگاه قانونی کتاب الکترونیک فارسی خرید کتاب را آسان تر کرده است. این سامانه از طریق الکترونیک خرید کتاب کم حجم اما پرمحتوای شازده کوچولو را در اختیار علاقمندان قرار می دهد.

همچنین پس از خرید کتاب مخاطب می تواند از قابلیتهای حاشیه نویسی، رنگ کردن مطالب مهم بهره مند شود. سامانه ای که بر روی همه دستگاه‌هایی چون گوشی، تبلت، لب تاپ و کامپیوتر خانگی قابل نصب و استفاده است و می توان بدون صرف وقت زیاد و پرداخت هزینه‌های گزاف نکته‌های دقیق و عمیق روانی کتب را خواند.

خرید کتاب پرفروش و پرخواننده شازده کوچولو از طریق سایت و اپلیکشین فیدیبو قابل استفاده است و خرید کتاب سه ترجمه فارسی، انگلیسی و فرانسه را همزمان دارد. این کتاب با ترجمه مریم صبوری و انتشارات کوله پشتی و حمایت فیدیبو (سامانه چندسکویی تولید و پخش کتاب الکترونیک در ایران) قابل دسترس است. پس از نصب رایگان این نرم افزار بر روی موبایل یا کامپیوتر برای دانلود کتاب شازده کوچولو کافی است یک حساب کاربری بسازید و پس از تکمیل کردن اطلاعات لازم به راحتی آن را  دانلود کنید. بعد از خواندن کتاب معنای اهلی کردن که روباه از ان یاد می کند  ملموس تر می شود. اهلی کردن یعنی ایجادعلاقه کردن، یعنی چیزی که در عالم برای تو همتایی نخواهد داشت و یگانه خواهد بود.