ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان با هدف زیبا سازی طرح لبخند برای بیمارانی که دچار مشکلات و ناهنجاری های دندانی هستند کاربرد بیشتری دارد. در هر سنی می توان از ارتودنسی دندان استفاده کرد. ارتودنسی دندان علاوه بر جنبه درمانی باعث افزایش اعتماد به نفس، بهبود وضعیت سبک زندگی سالم، بهبود سلامت دهان و دندان و افزایش جذابیت لبخند در افراد متقاضی ارتودنسی دندان می شود.

مزایای ارتودنسی دندان

•    ارتودنسی دندان کمتر دچار خطر خرد شدگی و سایش  می شوند

•    در صورتی که ارتودنسی دندان خوب همتراز شده باشند، به راحتی تمیز می ‌شوید

•    در ارتودنسی دندان احتمال کمتری دارد با بیماری ‌هایی مانند بیماری لثه یا التهاب لثه مواجه شوید.

•    ارتودنسی دندان به جویدن بهتر و هضم راحت ‌تر غذا کمک می کند.

انواع ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان را می توانیم به دو گروه ارتودنسی شفاف و ارتودنسی نامرئی تقسیم کرد. ارتودنسی نامرئی شیوه نوینی از ارتودنسی متحرک دندان است که از سیم ارتودنسی استفاده نمی‌شود اما از براکت‌های بی‌رنگ مناسب با دندان ها استفاده می شود و کاملا بدون درد است و هنگام تمیز کردن دهان می توانید آنها را برداشته و بعد از شستشو دهان آنها مجدد روی دندان ها بگذارید.

ارتودنسی شفاف با اینکه نامرئی هستند و کمتر توجه اطرافیان را به خود جلب می کنند مدت زمان بیشتری را نسبت به شیوه فلزی، برای درمان لازم دارد می توان گفت حدود ۲۴ ماه طول می کشد. ارتودنسی شفاف را در حین غذا خوردن می توانید از دهان خارج کنید و بعد از تمیز کردن دندان ها مجدد ارتودنسی دندان خود را در دهان قرار دهید.

متخصص ارتودنسی دندان

در صورتی که ارتودنسی دندان توسط متخصص ارتودنسی با بهترین کیفیت انجام شود نه تنها باعث می شود لبخند شما جان تازه‌ای بگیرد بلکه با هماهنگ‌سازی و اصلاح دندان‌های ضعیف، تناسب و تعادل مناسبی بین دندان‌ها، فک و عضلات صورت ایجاد می‌کند. کار اصلی متخصص ارتودنسی دندان پیشگیری و درمان ناهنجاری‌های دندان و فک می باشد. مهمترین عاملی که باعث می شود به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید نامرتبی دندان ها به علت عدم تناسب اندازه بین فک و دندان می باشد.

بهترین روش برای محاسبه هزینه ارتودنسی گرفتن مشاوره حضوری از متخصص ارتودنسی می‌باشد. هزینه ارتودنسی نسبت به مشکلات دندان هر فرد و معرفی نوع مناسب ارتودنسی دندان، محاسبه خواهد شد. البته نوع ارتودنسی و میزان مواد و ابزارهای به کار رفته در طول دوره ارتودنسی دندان، درهزینه ارتودنسی تاثیر بسزایی دارند و نسبت به نوع متحرک و ثابت بودن ارتودنسی دندان و طول مدت درمان هزینه ها می تواند متغییر باشند.

خانم دکتر قدیریان متخصص ارتودنسی دندان با کسب سال ها تجربه در زمینه مشکلات، بیماری ها و انواع راه کارهای پیشگیری و درمان مبتنی بر ارتودنسی دندان، مشاوره های ارزشمند را در اختیار شما قرار می دهد. شما عزیزان بالاترین سطح کیفیت خدمات درمانی ارتودنسی دندان را می توانید با خانم دکتر قدیریان تجربه کنید.