سفری شگفت‌انگیز به جزیره قشم

جزیره قشم و به طور کلی‌تر استان هرمزگان را می‌توان یک شگفتی‌ در جغرافیای ایران دانست. قشم را جزیره عجایب هفتگانه نیز می‌نامند. قشم منطقه‌ای تاریخی است که از دیرباز به خاطر موقیت جغرافیایی‌اش به عنوان پلی ارتباطی مورد توجه بوده است. در واقع می‌توان این منطقه را ترکیبی از تاریخ و طبیعت و فرهنگ دانست که هر کسی را شگفت‌زده خواهد کرد.

در قشم می‌توان آرامشی تکرار نشدنی را تجربه کرد زیرا در این جزیره هنوز الزامات شهرنشینی مانند ترافیک، شلوغی، سر و صدا و… جای خود را پیدا نکرده و همین امر منبع آرامش آن است.

جزیره زیبای  قشم  که بزرگ‌ترین جزیره ایران و حتی خلیج فارس محسوب می‌شود؛ یکی از دیدنی‌ترین مناطق ایران و یکی از محبوب‌ترین مقاصد سفر است. این جزیره اگرچه جزء مناطق محروم ایران محسوب می‌شود اما به خاطر آثار تاریخی و جاذبه‌های طبیعی‌اش، آداب و رسوم و فرهنگ خاص مردمش، ارزان بودن کالا و مهم‌تر از همه دریای نیلگون خلیج فارس طرفداران زیادی دارد. اگر قشم را به‌عنوان مقصد سفر خود انتخاب کنید در کنار آن می‌توانید به مناطق بکری مانند جزایر هرمز، هنگام و لارک نیز سر بزنید و سفری شگفت‌انگیز به جزیره قشم و مناطق اطراف آن را تجربه کنید.

نکته اصلی در مورد سفر به قشم، جاذبه‌های طبیعی حیرت‌آوری هستند که گردشگران حرفه‌ای‌تر را مجاب می‌کند تا سالی ۱ بار تور قشم را تجربه کنند. بسیاری از این جاذبه‌های طبیعی که در ایران یگانه‌اند، به شهرت جهانی دست یافته‌اند و همین موضوع سبب حضور گردشگران خارجی زیادی در جزیره عجایب هفت‌گانه می‌شود. اما کار به همین‌جا ختم نمی‌شود؛ مراکز خرید بزرگ قشم، یکی دیگر از ارکان اصلی جذب گردشگر به این جزیره هستند. آزاد بودن جزیره از عوارض گمرکی واردات، موجب ارزان‌بودن عجیب و غریب کالاها شده است. به همین دلیل است که ایرانیان زیادی تجربه خرید از قشم را داشته‌اند و گزینه اول برای خرید در جنوب کشور، این جزیره است. در واقع می‌توان گفت بسیاری از کسانی که به این جزیره سفر می‌کنند سفرشان تجاری است و برای خرید کالا قشم را انتخاب کرده‌اند.

می‌توان با یک حساب سرانگشتی دریافت که سفر به قشم، جزو ارزان‌ترین سفرها به جنوب کشور محسوب می‌شود؛ حال آنکه بیشترین جذابیت‌های جنوب کشور مربوط به همین جزیره است! با توجه به پایین بودن هزینه اقامت در قشم، قیمت تورها هم تا حد زیادی کاهش می‌یابد. ارزان بودن تورهای قشم و همچنین زیبایی‌های این جزیره بسیاری از مردم را متقاعد می‌کند تا تعطیلاتشان را به قشم سفر کنند. بهترین زمان برای این سفر را می‌توان تعطیلات عید نوروز دانست. زیرا هوای جزیره در اوایل بهار بسیار مطبوع می‌باشد.

برای زمان‌های شلوغ سال مانند تعطیلات نوروز، بهتر است که از مدتی قبل از تاریخ سفر، نسبت به رزرو تور مورد‌ نظرتان اقدام کنید؛ اگر تصمیم دارید در تور قشم نوروز ۹۷ ثبت‌نام کنید یک ماه قبل اقدام کنید تا بتوانید همان توری را رزرو کنید که با شرایط شما مطابقت دارد.

با این وجود اگر به‌دنبال سفری ارزان‌تر هستید؛ باید توجه داشته باشید که جزیره قشم منطقه‌ای با رطوبت بالاست، متوسط دما ۲۶ درجه سانتی‌گراد است و گرم‌ترین زمان در این جزیره را می‌توان از اواسط تیر تا اواسط شهریور دانست. بنابراین  در این زمان به علت گرمای هوا مسافران کمتری به جزیره سفر می‌کنند و بنابراین اگر با مساله گرمای هوا مشکلی ندارید سفر به قشم در این زمان می‌تواند برای شما بسیار مقرون به صرفه باشد. اگر چه در ماه‌های دیگر سال هم اگر سریع اقدام کنید می‌توانید با تورهای لحظه آخری قشم سفر ارزان‌تری داشته باشید.